Per saldo het einde van de Saldolijfrente

(Lijfrente) premies aftrekken is nog één van de weinige fiscale voordelen die het opbouwen van een aardige oudedagsvoorziening draagbaar maken. Daar verandert momenteel niets aan. Wel is een bij-product van deze lijfrenteaftrek de zogenaamde Saldolijfrente nu fiscaal zo beperkt dat deze niet meer zal worden gebruikt.

Wat zijn de opties:
1. U kunt jaarlijks wel de volledige lijfrentepremie aftrekken, en dat heeft u vanaf aanvang ook kunnen doen. Er verandert niets.
2. U kunt jaarlijks niet de volledige lijfrentepremie aftrekken. De premie die u niet kunt aftrekken is lager dan € 2.269,-. Dat is goed nieuws want over de niet afgetrokken premies hoeft u later als u een uitkering krijgt,  geen belasting te betalen.
3. U kunt jaarlijks niet de volledige lijfrentepremie aftrekken. De premie die u niet kunt aftrekken is hoger dan € 2.269,-. Dat is slecht nieuws want de niet afgetrokken premies (boven de € 2.269,-) komen terecht in Box 1. Oftewel belasting betalen over belastingvrij geld.
4. Er bestaat een speciale regeling voor de periode 2001 tot en met 2008, de zogenaamde verruimde saldomethode.

Bijna iedereen zal dus afscheid gaan nemen van de saldolijfrente en overstappen van een Box 3 verzekering of banksparen. Een complexe wijziging met veel praktische haken en ogen. Bel even met ons voor antwoorden.