Koninklijke risico’s

Vrijdag is het Koninginnedag! Woensdag is het Bevrijdingsdag! Dagen vol leuke evenementen. Misschien organiseert u wel een of ander evenement, variërend van ontvangst van de koninklijke familie tot het jaarlijkse plaatselijk koekhapfestijn.

Aan het organiseren van een evenement zitten voordelen, nadelen en risico’s.Veel verzekeraars kennen een speciale evenementenverzekering. Dat kan een verzekering zijn voor een tijdelijk evenement (van bijvoorbeeld één dag) maar het kan ook een doorlopende verzekering zijn. Wij hebben één verzekeraar uit het aanbod gelicht en dat is die van Nationale-Nederlanden (Vraag hier een offerte aan).

Welke dekkingen vallen zoal onder deze verzekering:

  • Aansprakelijkheidsdekking – Standaard vergoeding van de financiële gevolgen van de aansprakelijkheid van de organisator. Dit geldt voor zowel zaak- als personenschade. Mee te verzekeren is: dekking van schade aan het gebouw waarin het evenement plaatsvindt.
  • Onkostendekking – Vergoeding van de (on)kosten van de organisator als het evenement buiten zijn wil wordt afgelast, voortijdig beëindigd of uitgesteld.
  • Ongevallendekking – Vergoeding van een vast bedrag bij overlijden of blijvende invaliditeit. Keuze uit rubriek A (€ 2.500 bij overlijden of € 25.000 bij blijvende invaliditeit) of rubriek B (€ 5.000 bij overlijden of € 50.000 bij blijvende invaliditeit). Verzekering kan uitgebreid met dekking tegen medische kosten, tot een maximum van € 500 per persoon.
  • Cascodekking – De verzekering heeft een uitgebreide dekking of een beperkte dekking en is voor zaken waarvoor de organisator verantwoordelijk is. De uitgebreide dekking is All Risks, waarbij schade door een eigen gebrek, computerbedieningsfouten en slijtage niet is verzekerd. Wel verzekerd is schade door diefstal na braak aan het gebouw, de auto of een deugdelijk afgesloten ruimte. De beperkte dekking omvat de volgende risico’s: brand, storm, diefstal na braak en ongeval tijdens vervoer. Voor evenementen die niet plaatsvinden in een steen/hard pand moet het stormrisico ten minste 10 dagen voor aanvang van de dekkingsperiode van het evenement worden aangevraagd.
  • Extreme weersinvloeden dekking – Vergoeding van de (on)kosten van een evenement als de organisator dit buiten zijn wil moet afgelasten of uitstellen. Alles als gevolg van extreme weersinvloeden. Deze dekking is uitsluitend mogelijk in combinatie met de Onkostendekking en moet ten minste 10 dagen voor aanvang van de dekkingsperiode van het evenement zijn afgesloten.

Maar denk ook even aan….

Regenverzekering – Losse verzekering voor één evenement. Ideaal voor kleinere – regengevoelige – evenementen. Vergoeding van (on)kosten die de organisator maakt als het evenement buiten zijn wil wordt afgelast of uitgesteld als gevolg van regen. Daarbij moet sprake zijn van een vooraf bepaalde hoeveelheid regen gedurende een vooraf bepaalde periode. Voor de verzekering geldt dat deze ten minste 10 dagen voor aanvang van de dekkingsperiode van het evenement moet zijn afgesloten.

Geldverzekering – Dekking tegen verlies en diefstal van geld. Daarbij gaat het om geld van de organisatie van het evenement, of geld waarvoor men als organisator verantwoordelijk is. Het geld is verzekerd tijdens het vervoer, mits onder handbereik van de persoon die het vervoert. Op de locatie van het evenement is het geld verzekerd na afpersing, diefstal na braak, diefstal met geweldpleging en brand. Ook dekking als er sprake is van vals geld.