Een pensioen-kat in de zak

pensioenkatTijdens de zogeheten ‘due diligence’, een onderzoek naar de handel en wandel van een bedrijf dat op het punt staat overgenomen te worden, letten lang niet alle overnamepartijen goed op de pensioenverplichtingen. De nieuwe eigenaar neemt namelijk ook rechten en verplichtingen over van de werknemerspensioenen. Zelfs bij kleine ondernemingen kan dat al gauw in de miljoenen euro’s lopen. Dat meldt MDWeekly op basis van een bericht van de Vereniging Fusie- en Overname Specialisten (VFOS). (Bron InFinance)

Als er een plan is een bedrijf over te nemen dan is de bestaande pensioenregeling een niet te onderschatte post om naar te kijken. Voor gewone beschikbare premieregelingen is er weinig aan de hand. Dan volstaat een analyse van de pensioenovereenkomst, het reglement. Ook is het handig om te kijken of er geen premieachterstand is. Dit laatste zal minder vaak een probleem zijn omdat de meeste verzekeraars scherp toezien op het op tijd betalen van de premie.

Maar vooral eind- en middelloonregeling verdienen aandacht. Er moet vooral goed geanalyseerd worden welke invloed de pensioenregeling, nu en i de toekomst heet op de Balans, de Winst- en Verliesrekening en de Cashflow.

Bij een overname kan bij een goede analyse de overnameprijs nog worden gecorrigeerd als de pensioenverplichtingen niet juist zijn afgehandeld of in de toekomst forse invloed zullen krijgen. Lees ook onze bijdrage “Een nieuwe baan met een onverwacht prijskaartje”